SA国际传媒

Szukaj

Co roku kobiety i dziewcz?ta pielgrzymuj? do sanktuarium Matki Sprawiedliwo?ci i Mi?o?ci Spo?ecznej w Piekarach ?l?skich Co roku kobiety i dziewcz?ta pielgrzymuj? do sanktuarium Matki Sprawiedliwo?ci i Mi?o?ci Spo?ecznej w Piekarach ?l?skich  ( foto archidiecezja katowicka)

18 sierpnia Pielgrzymka kobiet i dziewcz?t do Piekar ?l?skich

Pod has?em ?Jestem w Ko?ciele, wi?c id?…” w niedziel? 18 sierpnia odb?dzie si? tradycyjna Pielgrzymka kobiet i dziewcz?t do sanktuarium Matki Sprawiedliwo?ci i Mi?o?ci Spo?ecznej w Piekarach ?l?skich. Tegoroczne has?o wskazuje na zaanga?owanie w ewangelizacj?. Mszy ?w., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 przy o?tarzu polowym na piekarskim wzgórzu, b?dzie przewodniczy? kard. Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który równie? wyg?osi homili?.

Tomasz Zielenkiewicz - Warszawa

Zaproszenie do udzia?u w pielgrzymce skierowa? do diecezjan abp Adrian Galbas. ?Spotkajmy si? jak co roku u naszej Matki, aby wpatrze? si? w Jej przyk?ad oraz powierzy? si? Jej modlitwie i opiece. Maryi chcemy odda? »wszystkie nasze dzienne sprawy« - osobiste, rodzinne, spo?eczne. Ka?de!” – napisa?. Metropolita katowicki podkre?li?, ?e g?ówny temat pielgrzymki dotyczy zaanga?owania w ?ycie Ko?cio?a - ?Jestem w Ko?ciele, wi?c id?”. ?W ten sposób nawi?zujemy do g?ównego has?a programu duszpasterskiego Ko?cio?a w Polsce, a tak?e do majowej pielgrzymki m??czyzn, podczas której skupiali?my si? na temacie Ko?cio?a” – t?umaczy abp Galbas.

Rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Rafa? Bogacki o pielgrzymce do Piekar ?l?skich

Kard. Gerhard Ludwig Müller pielgrzymowa? do sanktuarium w Piekarach w 2015 roku jako ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Po Eucharystii, o godz. 13.45, odb?dzie si? godzina ewangelizacyjna. Pielgrzymk? zakończ? nieszpory maryjne (o godz. 15.00), które poprowadzi biskup pomocniczy archidiecezji cz?stochowskiej Andrzej Przybylski. 

Pielgrzymka do Piekar ?l?skich (archidiecezja katowicka)
Pielgrzymka do Piekar ?l?skich (archidiecezja katowicka)

Uroczysto?ci pielgrzymkowe b?d? transmitowane przez TVP 3 Katowice i TV Polonia oraz Radio eM i Polskie Radio Katowice. Pocz?tek transmisji o godz. 10.00.

(Autor jest pracownikiem Polskiego Radia)

Dzi?kujemy, ?e przeczyta?a?/e? ten artyku?. Je?li chcesz by? na bie??co zapraszamy do zapisania si? na newsletter klikaj?c tutaj.

10 sierpnia 2024, 08:03