SA¹ú¼Ê´«Ã½

°­±ð°ù±ð²õ¨¦²õ

Ferenc p¨¢pa a mozgalom vezet?j¨¦vel, Margaret Karram eln?kkel, valamint a kor¨¢bbi vezet?vel, Maria Voc¨¦val 2021-ben Ferenc p¨¢pa a mozgalom vezet?j¨¦vel, Margaret Karram eln?kkel, valamint a kor¨¢bbi vezet?vel, Maria Voc¨¦val 2021-ben  (Vatican Media)

80 ¨¦ves fenn¨¢ll¨¢s¨¢t ¨¹nnepli a Fokol¨¢re mozgalom; december 7-¨¦n tal¨¢lkoz¨® a p¨¢p¨¢val

Ferenc p¨¢pa audienci¨¢n fogadja cs¨¹t?rt?k?n Margaret Karramot, a mozgalom eln?k¨¦t ¨¦s annak felel?seit. D¨¦lut¨¢n hat ¨®rakor a Santa Maria Maggiore-bazilik¨¢ban Kevin Joseph Farrell b¨ªboros, a ³Õ¾±±ô¨¢²µiak, Csal¨¢d ¨¦s ?let Dikaszt¨¦rium prefektusa mutat be szentmis¨¦t az ¨¦vfordul¨® alkalm¨¢b¨®l.

Ged? Ágnes ¨C Vatikán

1943. december 7-én született meg a Fokoláre Mozgalom; azon a napon, amikor Chiara Lubich örökre Istennek szentelte magát. 80 évvel ezel?tt alakult meg a kis közösség, mely a II. világháborús pusztítások után helyre akarta állítani a békét és az egységet mindenkivel. A kezdeményezés hamar elterjedt az egész világon, beleilleszkedve az egyház új karizmái közé. A Fokoláre lelkiség és m?ködés szívét az evangélium adja, azon belül is kiemelten Jézus imája: ?Hogy mindnyájan egyek legyenek¡± (Jn 17,21). Ma a mozgalom jelen van a világ 182 országában, mutatva, hogy milyen nagy szükség van az egységre és a testvériségre töredezett, és tragikus eseményekkel terhelt korunkban. Tagjai között egyaránt jelen vannak más keresztény egyházak felekezetei, különböz? vallások hívei, és olyan személyek is, akiknek nincs vallási köt?désük.

Találkozó a pápával

A jubileum napján, december 7-én Ferenc pápa audiencián fogadja Margaret Karramot, a mozgalom elnökét, valamint Jesús Morán társelnököt, és a szervezet csoportfelel?seit. ?Rendkívüli és meglep? ajándék számunkra, hogy a Szentatya éppen december 7-én, pontosan 80 évvel azután fogad minket, hogy Chiara Lubich kimondta az els? igent Istennek¡± ¨C mondta el az elnök. ?El akarjuk vinni a pápának annak a sok ezer embernek a szeretetét és melegségét, akik az egység karizmáját élik a világban. Szeretnénk megújítani az egyház iránti szolgálatunkat ezen a szinodális úton, együttm?ködve sok más emberrel, akik hozzá akarnak járulni a békéhez és a szeretethez, hogy enyhítsük az emberiség sebeit¡±.

Szentmise a Santa Maria Maggiore ¨C bazilikában

Szintén december 7-én, este hat órakor a római Santa Maria Maggiore-bazilikában hálaadó szentmisével ünneplik a Mária M?ve mozgalom 80 éves fennállását, melyet Kevin Joseph Farrell bíboros, a Világiak, Család és Élet Dikasztérium prefektusa mutat be, több bíborossal, püspökkel és pappal koncelebrálva. ?Ez a nap zárja majd a zarándoklatot, melyet néhány fontos kegyhelyen tettünk Assisit, Loretót és Rómát járva, hogy köszönetet mondjunk, bocsánatot kérjünk, és hogy bátran és reménnyel telve induljunk újra. A Fokoláre közösségek világszerte ugyanezekkel az érzésekkel és célkit?zésekkel élik meg az évfordulót, hogy tanúskodjanak arról a testvéri szeretettel megélt közelségr?l, mely minden korlátot meghalad, és minden emberi helyzetet elér¡± ¨C mondta még el a mozgalom elnöke.

05 december 2023, 16:58