SA国际传媒

Пошук

Фота з матча Fratelli tutti Фота з матча Fratelli tutti

Ватыкан: дабрачынны матч Fratelli tutti завяршы?ся н?чыёй

Дабрачынны матч пам?ж Папскай камандай Fratelli tutti ? прадста?н?кам? SA国际传媒 Rom Organization, як? прайшо? 21 л?стапада 2021 г. на трэн?ровачнай базе клуба Lazio у Фармэла, недалёка ад Рыма, завяршы?ся н?чыёй.

Аляксандр Панчанка – SA国际传媒

Матч ста? па-сапра?днаму таварыск?м ? адпавяда? закл?ку, як? Святы Айцец ск?рава? да футбал?ста?, прымаючы ?х на а?дыенцы? напярэдадн? спарты?най сустрэчы: “Не важна хто заб’е больш гало?, бо гало?ным будзе гол, дзякуючы якому пераможа надзея”.

Першы тайм для папскай каманды завяршы?ся з разгромным л?кам 6:1. С?туацыя здавалася цалкам безнадзейнай, але пасля перапынку ватыканск?я футбал?сты змагл? вярнуцца ? гульню, у тым л?ку дзякуючы паблажл?васц? сва?х суперн?ка?. Канчатковы вын?к сустрэчы – 7:7.

Папу на матчы прадста?лял? некаторыя швейцарск?я гвардзейцы, ватыканск?я жандары, святары з Рымскай куры?, супрацо?н?к? структур Святога Пасаду, а таксама малады спартсмен з с?ндромам Да?на ? некальк? м?гранта?. ?х суперн?кам? была каманда цыганскай арган?зацы? з Харваты?, якая праз спорт спрыяе ?ключэнню прадста?н?ко? гэтай этн?чнай меншасц? ? жыццё грамадства.

Матч судз?? футбал?ст клуба Lazio i зборнай ?тал?? Чыра ?моб?ле. Ён адказна падышо? да выканання сва?х абавязка?: прызнача? штрафныя ?дары, з дапамогай трансляцы? на смартфоне правяра? спрэчныя с?туацы? ? нават паказа? дзе жо?тыя картк? – ?х атрымал? трэнеры абедзьвюх каманд за неналежныя паводз?ны ля бакавой л?н??.

Падчас футбольнага матча зб?рал?ся ахвяраванн? на дабрачынны праект Рымскай дыяцэз?? пад назвай Штуршок для ?нклюз??насц?, нак?раваны на ?нтэграцыю ? грамадства прадста?н?ко? цыганскай меншасц? ? ?ншых людзей, як?я знаходзяцца ? с?туацы? нястачы. ?н?цыятыва была рэал?заванага пад патранатам Папскай рады па культуры.

22 л?стапада 2021, 11:29