SA国际传媒

Пошук

Кардынал Кэв?н Фарэл Кардынал Кэв?н Фарэл 

5 гадо? Дыкастэры? па справах свецк?х: к?ра?н?к падвё? вын?к?

Франц?шак ?мкнецца да большай прысутнасц? свецк?х верн?ка? у розных сферах касцёльнага ? грамадскага жыцця. Так?м чынам ён спрабуе бароцца з клерыкал?змам ? эл?тарнасцю, - за?важы? кардынал Кэв?н Фарэл.

Аляксандр Амяльчэня - SA国际传媒

?ерарх падвё? папярэдн?я вын?к? працы Дыкастэры? па справах свецк?х, сям'? ? жыцця, якая пад яго к?ра?н?цтвам дзейн?чае ?жо пяць гадо?. Стварэнне новай структуры было практычна першым важным эфектам рэформы Рымскай куры?, якую праводз?ць Франц?шак. У яе ?вайшл? ранейшыя ватыканск?я ?становы, як?я займал?ся тэмам? свецк?х, сям’? ? абароны жыцця.

“Наша дыкастэрыя – гэта ? асно?ным свецк?я людз?. Папа хоча, каб яны стал? па-сапра?днаму адказным? ? мног?х сферах нашага жыцця”, - падзял??ся кардынал Фарэл.

"Мы роб?м шмат рэча?, таму што 99,9% нашага Касцёла – гэта свецк?я людз?. Мы абавязаны садзейн?чаць больш шырокай прысутнасц? свецк?х у Касцёле ? дапамагаць ?м вырашаць любыя праблемы, з як?м? яны сутыкаюцца ? сва?м хрысц?янск?м жыцц?. Мы займаемся пытанням? сям'? ? сужэнства, што з'я?ляецца вельм? важным напрамкам нашай працы. Шмат уваг? надаём падрыхто?цы да шлюбу ? суправаджэнню сужонка?, асабл?ва ? першыя гады ?х сумеснага жыцця. ?ншая важная сфера – гэта жыццё чалавека ? ?сё, што тычыцца этычных ? маральных праблем, звязаных з ?м – ад зачацця да натуральнай смерц?”, - патлумачы? ?ерарх.

Прэфект адзначы?, што ватыканская дыкастэрыя рыхтуе тры важныя сусветныя падзе?, як?я пав?нны па?плываць на Касцёл ? грамадства. Гэта Сусветныя дн? моладз?, Сусветная сустрэча сем'я?, а з гэтага года таксама Сусветны дзень дзядуль, бабуль ? пажылых людзей, як? адзначаць у апошнюю нядзелю л?пеня.
 

17 чэрвеня 2021, 11:21