SA国际传媒

Пошук

Франц?шак абедае з бедным? Франц?шак абедае з бедным? 

3000 бедных будуць абедаць з Франц?шкам у Ватыкане

У нядзелю, 18 л?стапада 2018 г., 3000 бедных будуць абедаць са Святым Айцом у Ватыкане. Зала Па?ла VI стане вял?кай сталовай. Аб гэтым па?нфармавала Папская рада па новай евангел?зацы?.

Дыкастэрыя каардынуе святкаванне Сусветнага дня бедных, устано?ленага Франц?шкам два гады таму на завяршэнне Юб?лейнага Года М?ласэрнасц?.

Абед з бедным? плануецца пасля нядзельнай св. ?мшы, якую Пантыф?к узначал?ць у ватыканскай базыл?цы. У Э?харысты? прымуць удзел 6000 бедных разам з валанцёрам?, а таксама прадста?н?к? арган?зацый, як?я дапамагаюць тым, хто знаходз?цца ? патрэбе. Папа будзе сядзець за сталом сярод бедных. Адзначаецца, што абед будзе вельм? просты.

Папская рада па новай евангел?зацы? паведам?ла таксама, што ад панядзелка, 12 л?стапада, з 10.00 да 22.00 на плошчы св. Пятра працуе медпункт, дзе бедным прапануюць бясплатнае лячэнне. У гэту ?н?цыятыву ?ключылася рымская кл?н?ка “Gemelli” ? мног?я ?ншыя медыцынск?я ?становы Вечнага горада. Год таму дапамогай скарыстал?ся 600 чалавек, у тым л?ку людз? з цяжк?м? хваробам?.

Нав?на ? фармаце а?дыё
13 л?стапада 2018, 14:23